Malí záchranáři ve 2.A

Autor: Mgr. Jitka Frimlová, zveřejněno: 26.4.2016, článek se týká tříd(y): 2.A

V rámci výuky poskytování první pomoci jsme se učili pod odborným dohledem zdravotnické záchranářky Jany Kaššové.

Vyslechli jsme si telefonickou nahrávku malé dívky s dispečinkem záchranné služby, na které jsme si vysvětlili postupy při poskytování první pomoci, než přijede záchranný tým. Telefonickou komunikaci jsme si vyzkoušeli i nanečisto ve třídě. Paní záchranářka děti ubezpečila, že situaci zvládnou, nemusí mít strach, když budou pozorně poslouchat, co mají udělat.

Potom už následovala hlavní část výuky, při které si všechny děti prakticky vyzkoušely masáž srdce. Opakovaně si připomínaly všechny úkony a snažily se jednotlivé kroky při oživování člověka svědomitě plnit.

Děkuji paní Janě Kaššové za perfektní výklad a trpělivost.

Malí záchranáři ve 2.A