Jak jsme sázeli stromky ve Velichovkách

Autor: Mgr. Hana Těšinová, zveřejněno: 7.12.2015, článek se týká tříd(y): 7.A  7.B

To, že výuka neprobíhá jen ve školních lavicích, a ani práce se nebojíme, jsem si vyzkoušela s žáky předmětu přírodovědná praktika – 7. ročník. Tento podzim se tematicky věnujeme stromům, a proto jsme velmi rádi přijali nabídku výsadby mladých stromků společně s dalšími rostlinami v nově připravované lokalitě za obcí Velichovky. Vedoucí projektu je paní Kazmirowská, která získává finance od firem na výsadbu zeleně do zajímavých lokalit ve spolupráci s edukační činností pro přilehlé školy.

Protože jsme tušili, že ráno bude velká zima, nezapomněli jsme si obléknout několik vrstev a někteří z nás dokonce připravili teplý čaj do termosky. S velkým očekáváním jsme vyrazili směr Velichovky místním autobusem. Za obcí Velichovky nás již čekala paní Kazmirowská s množstvím nářadí, které někteří viděli poprvé. Přestože kolem nás byla nádherně ojíněná příroda v ranním slunci se lesknoucími krystalky, po chvilce jsme ze sebe sundávali další a další vrstvy. Být na sluníčku a při tom opravdu fyzicky pracovat člověka zahřeje nejen na duši.

Vykopat krumpáčem jámu na louce, zatlouci kůly, které mají vydržet i silný poryv větru, přibít bednění, nastříhat pletivo, upevnit stromky, to vše jsme zvládli na jedničku.

Jsem moc ráda, že v rámci našeho předmětu se o přírodě nejen učíme, ale také v ní trávíme společný čas, pomáháme jí a výsledky naší práce budou vidět, možná i za 100 let.

Jak jsme sázeli stromky ve Velichovkách