Vitamíny

Autor: Mgr. Linda Andresová, zveřejněno: 29.6.2016


Vitamíny jsou nezbytnou součástí našeho organismu. To vědí všichni žáci, ale k čemu je který konkrétně, kde ho vezmeme, co s ním udělá např. vaření, kdy ho objevili, co způsobí jeho nedostatek nebo naopak přebytek? Na tyto otázky jsme hledali odpovědi v hodinách angličtiny se žáky 8. a 9. ročníku (samozřejmě v angličtině).
 

V učebnici jsme měli krátký text, který se týkal tématu, kde jsme se dověděli jen ty nejzákladnější informace. Proto jsme vyrazili do počítačové učebny, zapnuli internet a vydali se na „hon“ za dalšími informacemi.

Žáci pracovali ve dvojicích, sami si vyhledávali informace a zpracovávali je. Především slovní zásoba tu byla náročná, protože se žáci museli vypořádat s odbornými názvy např. nemocí, které způsobuje nedostatek daného vitamínu.

V dalších hodinách jsme získané poznatky přenesli na čtvrtky a ve výsledku z nich sestavili jakási leporela. Žáky práce velmi bavila, někteří z nich dokonce kromě skvělých znalostí z angličtiny předvedli malířské nadání v doprovodných kresbách, které si můžete prohlédnout na přiložených fotografiích.

Galerie obrázků

Vitamíny
Vitamíny
Vitamíny
Vitamíny
Vitamíny
Vitamíny
Vitamíny
Vitamíny
Vitamíny