Letem světem Ostrováckými úspěchy

Autor: Mgr. Simona Soukalová, zveřejněno: 7.9.2015


Děti ze základní školy Na Ostrově se pravidelně účastní nejen spousty různých soutěží, ale své schopnosti a dovednosti již řadu let ověřují také v celorepublikovém testování. Společně si teď připomeneme naše největší úspěchy.

Radost učitelům i rodičům dělali žáci z 1. stupně. Při celostátním testování společnosti SCIO z matematiky v minulém školním roce náš Jakub Jandík z 5. třídy byl nejlepší v celém Královéhradeckém kraji! Je třeba zmínit i to, že v dalším celostátním testování, tentokrát ze znalostí angličtiny, se naši třeťáci umístili mezi 20% nejlepších škol.

Co se týká soutěží, 1. místo v regionálním kole zdravotnické soutěže „Najdi, ošetři a zachraň“ vyhrál tým žáků z 3. – 5. ročníku. A ani ve sportovních kláních nezůstali žáci prvního stupně pozadu. V okrskovém kole McDonald´s Cupu (fotbalová soutěž) získal 4. – 5. ročník druhé místo a 1. – 3. ročník tuto soutěž dokonce vyhrál a postoupil do dalšího kola, kde se opět umístil na 1. místě.

Druhý stupeň naší školy se také nenechal zahanbit. Na příklad Jan Ruprich se umístil na 2. místě v okresním kole Anglické konverzace. Ani v olympiádách se v loňském školním roce našim žákům nevedlo špatně. V té biologické se Tomáš Gildein probojoval do okresního kola, v zeměpisné olympiádě se až do okresního kola dostal Jan Ruprich a Lukáš Podleský. V naší škole probíhá i výuka psaní na klávesnici všemi deseti prsty. I v této dovednosti existují soutěže, ve kterých se Sabina Rychterová z 9. ročníku probojovala do oblastního kola v Hradci Králové, kde získala 1. místo. Velkým úspěchem bylo také umístění v krajském kole Mladých zdravotníků, které jsme vyhráli. Nesmíme zapomenout na „Jaroměřského klokana“ (soutěž ve skoku vysokém), tým naší školy opět získal 1. místo. V okrskovém finále ve florbalu vybojoval 7. ročník druhé místo a okresní kolo Coca-Cola Cupu (fotbalová soutěž) dívky 2. stupně vyhrály.

Pokud bychom se podívali ještě o další rok zpět, v celorepublikovém testování informační gramotnosti vybojovaly deváté třídy 7. místo z celkem 115 zúčastněných škol. Nutno dodat, že tohoto testování se účastnila i víceletá gymnázia!

V soutěžích sportovních i nesportovních a v celorepublikovém testování se nám tedy výborně dařilo. Popřejme proto na začátek školního roku všem žákům hodně štěstí v soutěžích, dobré znalosti při testování a pevné nervy, ať jsou jejich úspěchy i letos velké.