Soutěž v předlékařské první pomoci v Trutnově

Autor: Mgr. Martina Jonešová, zveřejněno: 26.11.2015

Soutěž proběhla ve středu 26. listopadu v budově Střední zdravotnické školy v Trutnově.

Po společném nástupu, vysvětlení organizace a pravidel začala soutěž. Naši žáci z druhého stupně plnili úkoly v tříčlenných družstvech. Napsali test z odborných znalostí a museli zvládnout dva praktické úkoly. Vše sledovala porota, která hodnotila nejen kvalitu ošetření, ale i souhru družstva, rychlost ošetření, komunikaci se zraněným a způsob zavolání odborné lékařské pomoci. Tentokrát se setkali s autonehodou, kde museli poskytnout první pomoc třem zraněným, a se dvěma mladistvými v podnapilém stavu s popáleninami a v bezvědomí. Práce se chopili velmi dobře a umístili se na krásném 10. místě z celkových 19 družstev.

Gratuluji a přeje mnoho dalších úspěchů!!

Fotografie a video ze soutěže můžete zhlédnout na stránkách VOŠZ a SZŠ Trutnov.

Soutěžící: Pavlína Kuhajdíková 6.C, Kateřina Malá 8.B, Kristýna Voborníková 6.B

Soutěž v předlékařské první pomoci v Trutnově