Škola v přírodě 2.B

Autor: Mgr. Romana Mistrová, zveřejněno: 6.6.2016, článek se týká tříd(y): 2.B

Každý rok v květnu opouštíme školní lavice a vydáváme se do přírody, abychom společně prožili několik dní.

Tentokrát jsme byli ubytováni v penzionu Lorien v Nekoři nedaleko Pastvinské přehrady.

Prozkoumali jsme okolí Nekoře, navštívili jsme muzeum řemesel v Letohradu a podnikli jsme výlet do Častolovic, kde se přímo u zámku nachází „minizoo“.  Vydali jsme se na pěší túru k Pastvinské přehradě, v lese jsme postavili domečky pro skřítky, hledali jsme poklad, prošli jsme stezku odvahy. K hrátkám jsme využili i dětské hřiště se skluzavkou a prolézačkami. Někdo si zahrál fotbal, někdo trénoval přeskoky švihadla nebo hod talířem. Své zážitky jsme zaznamenávali do deníčků. Na závěr jsme si vyrobili lapače snů. Poslední večer jsme se „vyřádili“ na diskotéce.

Velmi se nám líbilo ubytování a skvělá byla strava v podání kuchaře Martina, kuchařky Marušky a jejich pomocníků.

Co dodat? Byli jsme dobrá parta a moc jsme si to užili!

Romana Mistrová, Lenka Mráziková a děti z 2.B

Škola v přírodě 2.B