Školní kolo olympiády v anglickém jazyce - písemná část

Autor: Mgr. Lucie Kubálková, zveřejněno: 4.1.2016

V posledním týdnu před začátkem vánočních prázdnin měli žáci sedmých až devátých tříd opět možnost poměřit své síly v anglickém jazyce. "Hozenou rukavici" nenechalo ležet hned dvacet sedm nadšených jazykářů.

V kategorii mladších žáků se do první části školního kola přihlásilo dvanáct dívek a chlapců ze sedmého ročníku. V testu, který zkoumal jejich dovednosti v poslechu a práci s textem, mohli získat maximálně 63 bodů. Vítězem písemné části se stala Terezka Jevčáková (7.B) s 58 body. Do ústního kola, které se bude konat v druhém lednovém týdnu na naší škole, postupuje šest nejšikovnějších žáků z písemného kola. Jsou to:

1. Tereza Jevčáková (58 bodů)
2. Petra Klimplová (57 bodů)
3. Kateřina Marková (56 bodů)
3. Adéla Michlová (56 bodů)
4. Sabina Kočí (55 bodů)
5. Michaela Zvolánková (53 bodů)

V kategorii starších žáků se do první části školního kola přihlásilo celkem patnáct dívek a chlapců z osmých a devátých tříd. V testu, který byl zaměřen na poslech, porozumění textu a gramatiku, mohli získat maximálně 86 bodů. Vítězem písemné části se stal Jirka Dragoun (9.A) se 78 body. Do ústního kola, které se bude konat v druhém lednovém týdnu, postupuje pět nejúspěšnějších žáků z kola písemného. Jsou to:

1. Jiří Dragoun (78 bodů)
2. Jan Křičenský (75 bodů)
3. Sára Poláková (74 bodů)
4. Tomáš Gildein (73 bodů)
5. Michaela Volfová (72 bodů).

Všem, kteří se soutěže zúčastnili, děkuji za jejich odvahu i skvělé výsledky, kterých dosáhli, a věřím, že je angličtina bude bavit i nadále.

Školní kolo olympiády v anglickém jazyce - písemná část