Školní kolo dějepisné olympiády

Autor: Mgr. Jana Doubková, zveřejněno: 27.11.2015

V letošním školním roce se uskuteční již 45. ročník dějepisné olympiády. Tematické zaměření letošního ročníku je „Po stopách Lucemburků aneb Za císařskou korunou“. Soutěž je určena žákům 8. a 9. ročníku.

Letošního tématu dějepisné olympiády se nezaleklo 8 žáků naší školy a 26. 11. 2015 se pokusilo vypořádat s 24 nelehkými úkoly. Mezi osm statečných patřili Jan Reindl a Jan Křičenský z 9.A, Jan Ruprich z 8.A, Vojta Jirka z 8.B, Jana Vašátková, Denis Nasavrcký, Michal Šellei a Jirka Beran z 8.C.

V nelehkém souboji nejlépe obstáli Jan Reindl, Jan Ruprich a Jan Křičenský a vybojovali si tak postup do okresního kola dějepisné olympiády, které se uskuteční 18. 1. 2016 v Náchodě.

Všem zúčastněným vzdávám hold za odvahu a postupujícím přeji hodně úspěchů v okresním kole.