Výsledky okresního kola Olympiády v anglickém jazyce

Autor: Mgr. Lucie Kubálková, zveřejněno: 15.3.2016, článek se týká tříd(y): 7.B  9.A

V únoru se v Náchodě konalo okresní kolo Olympiády v anglickém jazyce. Naši školu reprezentovali Terezka Jevčáková ze 7.B a Honza Křičenský z 9.A., vedli si velmi úspěšně.

Na základě výsledků školního kola jsme do okresní soutěže poslali vítěze kategorie mladších žáků (7. ročník), kterým byla Tereza Jevčáková, a vítěze kategorie starších žáků (8. a 9. ročník), kterým byl Honza Křičenský. Ve velké konkurenci škol z celého okresu se Terezce podařilo získat výborné čtvrté místo. Do této kategorie vyslalo své zástupce celkem třináct škol, přičemž naši školu dělily od první příčky jen čtyři body.

V kategorii starších žáků dosáhl Honza Křičenský na krásnou šestou příčku. Této kategorie se zúčastnilo dokonce sedmnáct soutěžících a bojovalo se skutečně o každou desetinu bodu.

Terezce a Honzovi moc děkuji za výbornou reprezentaci školy a věřím, že jim studium angličtiny bude přinášet i nadále radost.