Škola v přírodě 2.A

Autor: Mgr. Jitka Frimlová, zveřejněno: 31.5.2016, článek se týká tříd(y): 2.A

Tak konečně nastal tolik očekávaný den odjezdu. V pondělí 16. 5. 2016 jsme se vydali na svou první školu v přírodě do Nekoře u Pastvinské přehrady . Rozloučili jsme se s rodiči a těšili se na nová dobrodružství.

Nebylo jich málo. Hráli jsme spoustu zajímavých her , např. jsme lovili dinosaury a chytali motýlky nebo sbírali potravu jako ptáčkové. Těšili jsme se z her u chaty, kde si každý mohl vybrat, co ho baví – fotbal nebo prolézačky s houpačkami. Venku jsme pletli věnečky z pampelišek , vyrobili jsme si paletku z jarních rostlin a postavili domečky pro skřítky.

Učili jsme se povléknout vlastní postel , udržovat pořádek na pokoji a také se pěkně chovat v jídelně, kde se o nás vzorně starala paní kuchařka Maruška a pana kuchař Martin.

Hodně jsme se těšili na výlety – pěší výlet k přehradě se moc vydařil, celou cestu s námi šlo zatoulané štěně Rex, pro které si pan majitel přijel téměř až k naší chatě. Radost jsme měli úplně všichni, že vše dobře dopadlo. Další den jsme jeli do Letohradu do Muzea řemesel, kde jsme se dozvěděli spoustu zajímavostí z historie. Poslední den jsme si udělali výlet do zámeckého parku v Častolovicích, kde jsem si prohlédli mnoho roztomilých zvířátek.

A co stezka odvahy a taneční večer? Ano, i to jsme stihli, to by nebyla ta správná škola v přírodě.

Svým blízkým jsme stihli napsat krátkou zprávu, že jsme v pořádku a také jsme si psali deníček o tom, co všechno jsme zažili.

Škola v přírodě 2.A