Hasík ve 2.A

Autor: Mgr. Jitka Frimlová, zveřejněno: 26.4.2016, článek se týká tříd(y): 2.A

V rámci preventivního programu Hasiči dětem jsme v naší třídě přivítali v tomto školním roce už dvakrát hasičské záchranáře z Jaroměře. Učili nás volat na tísňová čísla, předvedli nám, jak se zachovat, když vypukne požár v noci doma nebo přes den ve škole. Měli jsme možnost si různé situace představit a vysvětlit, abychom věděli, jak se v případě nebezpečí zachovat.

Pozorně jsme sledovali výklad zkušených záchranářů a opravdu jsme všichni plnili svědomitě zadané úkoly. Uvědomili jsme si, jak je práce záchranářů důležitá a nebezpečná.

Na závěr výuky jsme dostali mnoho zajímavých materiálů, ze kterých se průbězně učíme a důležité znalosti si stále oživujeme. Vybarvujeme si omalovánky, tento týden jsme skládali a slepovali pokladničku s důležitými telefonními čísly, těšíme se, až si zahrajeme pexeso.

Nejvíce se ale těšíme, až se půjdeme na konci školního roku podívat přímo na jejich pracoviště.

Hasík ve 2.A