Den s čerty a Mikulášem

Autor: Mgr. Věra Štěpová, zveřejněno: 6.12.2013

Jak jsme prožili čertovský den ve 2.B.

Dnes jsme si v naší třídě udělali čertovský den. Většina přišla v čertích barvách - červené a černé a celý den jsme plnili zvláštní úkoly týkající se čertů a Mikuláše.

Nejprve jsme v bludišti sbírali dukáty s měkkými souhláskami pro čerta, vymýšleli pro něho jméno. Opravili, opsali a hlavně se naučili básničku o Mikulášovi a pro Mikuláše. Dělení hlásek jsme si zopakovali při vybarvování obrázku Mikuláše a našli cestičku k dárku. V matematice jsme vyřešili slovní úlohu o čertech, našli a vypočítali čertí korále, složili mikulášské puzzle s příklady.

Kromě ještě dalších věcí jsme si i poslechli čertovskou písničku, a dokonce do naší třídy přišla i návštěva - Mikuláš, čerti a andělé. Některé děti musely slíbit, že se polepší, jiné byly pochválené za jejich práci ve škole.

Nakonec andělé rozdali dětem perníčky a my jsme se ještě podívali na příběh "Jak to bylo na Mikuláše" ze seriálu Chaloupka na vršku.

Den s čerty a Mikulášem