Přípravy vánočních dobrot ve školní kuchyňce

Autor: Mgr. Lucie Kubálková, zveřejněno: 14.1.2014

V těchto dnech z našich domovů postupně mizí vánoční stromky a ozdoby, kterými jsme si v době předvánoční zkrášlovali své příbytky. Předpokládám, že u většiny z nás vzalo za své i vánoční cukroví, které většinou nemívá dlouhou životnost. Pojďme si nyní připomenout, jak se ve školní kuchyňce v době předvánoční oháněli děvčata a chlapci z šestých až devátých tříd.

Předvánoční dobu si naši žáci tradičně zpestřují účastí na vánočních dílnách. A tak se vyrábí, maluje, zdobí, stříhá,…. a také peče. Chodby školy začnou vonět blížícími se svátky. Ne jinak tomu bylo v tomto roce. Tentokrát jsme se rozhodli připravit staročeská jablka v županu a nepečená vosí hnízda. Jak se nám práce povedla, zjistíte sami z přiložených fotografií. Ostatní důkazní materiál byl již bez výjimky sněden.

Přípravy vánočních dobrot ve školní kuchyňce