"Tropy" kam se podíváš

Autor: Mgr. Lucie Kubálková, zveřejněno: 11.5.2014

Na první straně květnového Jaroměřského a josefovského zpravodaje na čtenáře čeká pestrá fotografie připomínající oslavu jara na naší škole. Hlavní téma - tropy - se opravdu prolínalo výukou napříč všemi třídami. Pokud by Vás zajímalo, jak probíhal "tropy den" v jazykové učebně, čtete správný článek.

I při takto zaměřeném dnu je možné nerezignovat na učení, ale naopak vtáhnout téma do výuky. V jazykové učebně probíhaly v tomto dni jen dvě hodiny, obě ale byly naprosto tropické.  Téma bylo do výuky začleněno s ohledem na věk a schopnosti žáků a děti si ho opravdu užívaly. Nejprve se žáci osmého ročníku zabývali zeměmi tropického podnebného pásu. K dispozici měli anglicky psané texty z dětské encyklopedie zaměřené na státy v okolí rovníku. Základní fakta následně přenášely na připravený plakát.

Ani páťáci se nenechali zahanbit. Ti totiž za pomoci slovníků tvořili obrázkové slovníčky, jejichž tématem byly právě tropy. Práce se jim hezky dařila a nepochybuji, že kromě nezvyklého zážitku si také v hlavičkách odnesli nové výrazy, které se jim budou hodit rozhodně dříve než při další oslavě příchodu jara na naší škole.

"Tropy" kam se podíváš