Exkurze v Clasic Cotton

Autor: Mgr. Linda Andresová, zveřejněno: 7.1.2014

S 8.A jsme se vypravili do jaroměřské firmy Clasic Cotton, která se zabývá výrobou různých směsových přízí a efektů.

Čas ubíhá rychle a pomalu se blíží doba, kdy se žáci osmých tříd budou muset začít zamýšlet nad tím, kam dál. Slovem „dál“ myslím, kam se vydají, až si odchodí devět let povinné školní docházky na naší základní škole. I když se může zdát, že je ještě času dost, my jsme vyrazili už letos do různých firem v Jaroměři, abychom se podívali, jak to vypadá ve výrobních podnicích za běžného provozu.

Tentokrát jsme se vydali do firmy Clasic Cotton, která se zabývá výrobou směsových přízí a efektů, konkrétně klasických mykaných přízí, OE přízí a žinylkových přízí. Dostali jsme možnost podívat se dovnitř firmy na výrobní linky, kde se zpracovává materiál na přízi. Pan Nasvetr nás provedl celou firmou, ukázal nám nejzajímavější stanoviště a podrobně nám vysvětlil celý proces zpracování materiálu.

Děkuji panu Nasvetrovi a firmě Clasic Cotton, že nám dovolili projít a prohlédnout si firmu, řekli nám spoustu zajímavostí a novinek a seznámili žáky s prostředím, kde možná někteří z nich budou jednoho dne pracovat.

Na závěr si můžete přečíst, co žáci o exkurzi napsali:

„Zaujalo mě, že materiál je přesunován vzduchem.“

„Nelíbilo se mi, že tu jsou i večerní směny.“

„Nechtěla bych tu pracovat, jelikož je tu moc prachu a hluku.“

„Zaujalo mě, že to vyrábí Češi v Jaroměři.“

„Překvapilo mě, že je firma malá, ale je tu hodně lidí.“

„Líbilo se mi, jak se všechno vyrábí.“

„Zaujalo mě, jak fungují stroje.“

„Nelíbil se mi tu vzduch a vedro.“

„Zaujalo mě, z čeho se vyrábí oblečení.“

„Líbilo se mi, jak byla bavlna nadýchaná, podobně jako naše kočka.“

„Překvapilo mě, jak se vyrábí nitě.“

„Překvapilo mě, že takováto firma je v Jaroměři.“

Exkurze v Clasic Cotton