Krásy naší vlasti

Autor: Mgr. Linda Andresová, zveřejněno: 13.6.2014

V sedmé třídě jsme v angličtině úspěšně zvládli stupňování přídavných jmen, které jsme se učili na textech o Velké Británii. V hodinách jsme srovnávali sever s jihem, východ se západem, říkali jsme, které části britských ostrovů jsou nej… lepší, větší, lidnatější, známější atd.

Na konci lekce nás samozřejmě čekal projekt neboli samostatná práce. Protože o Spojeném království Velké Británie a Severního Irska jsme se toho už dověděli dost, zkusili jsme zpracovat jiné státy. Většina žáků se nehnala nikam daleko a pustili se do České republiky. Na mapě vyznačili nejdůležitější body a začali srovnávat, popisovat největších krásy naší vlasti. Několik děti se pustilo do vzdálenějších krajů, jako je např. Japonsko.

Na vybrané práce se můžete podívat ve fotogalerii.

Krásy naší vlasti