Prvňáci na Tamě

Autor: Mgr. Jan Jandík, zveřejněno: 12.6.2014

V týdnu od 26. do 30. května jsme vyrazili s dětmi z 1.B a 1.C na pobyt do Velké Úpy.  Ubytovaní jsme byli na chatě Tama, která se nachází na začátku lyžařského areálu Portášky.

Přivítala nás stylová horská chata s příjemným manželským párem, který se o nás od pondělka do pátku velice hezky staral.

V plánu jsme měli především pobyt venku v podobě vycházek a výletů do blízkého okolí, nějaké ty soutěže a taky trochu toho učení. Vzhledem k tomu, že počasí nám nebylo úplně nakloněno, jsme museli program trochu přizpůsobit.

Přesto jsme s dětmi absolvovali několik kratších vycházek, dětské hřiště a dřevěnými prolézačkami. Jedno odpoledne jsme také vyrazili „vláčkem“ na sjezdovky do Pece pod Sněžkou. Vyjížďka se vydařila a my jsme si mohli užít krásný výhled na Sněžku a Obří důl, kde ještě „svítily“ zbytky sněhu.

Pěší výlet do Pece s plánovanou návštěvou Relaxparku se bohužel díky počasí změnil jen na krátký výlet s nákupem. Přesto, že nám chvílemi pršelo, si děti zasoutěžily při hledání šifry, která je nakonec dovedla k pokladu. Večery jsme trávili společenskými hrami se zpěvem a soutěží družstev v kvízu.

Poslední večer si mohly děti vyzkoušet svoji odvahu procházkou setmělou chatou. Trasa byla sice krátká, ale místa, ve kterých jsme se pohybovali za denního světla, se při svitu svíček změnila k nepoznání.

Nakonec jsme, my dospěláci, zjistili, že většina dětí už v první třídě v pohodě zvládá krátký pobyt bez maminky (vždyť někteří absolvovali i školku v přírodě).

Po roztřídění hromádek a zabalení všech vlastních i nevlastních věcí jsme nakonec v pátek, všichni ve zdraví (až na Adrianku, kterou trápila ouška) kolem oběda dorazili před školu, kde už čekali rodiče.

Všichni tři (Martina Jonešová, Jan Jandík a Milan Morávek) si myslíme, že se pobyt vydařil a už se s dětmi těšíme na příští podobnou akci.

Prvňáci na Tamě