Videoprojekt Jaroměř

Autor: Mgr. Linda Andresová, zveřejněno: 14.4.2014

Konec páté lekce jsme v 5.A pojali trochu netradičně. Ve škole jsme se učili poznávat, pojmenovávat místa a věci ve městě v angličtině. Abychom si ověřili, co všechno jsme se naučili, vyrazili jsme mimo školu. A ne jen tak na procházku, ale s kamerou.

Úkol na následující týden zněl jasně. Natočit „mini“ film o našem městě. Během natáčení si tři žáci zahráli na mimozemšťany, kteří přiletěli na návštěvu našeho města. Zbytek třídy jim vysvětloval, kde se nacházejí, co zajímavého zde mohou vidět. Všechno samozřejmě v angličtině.

Našim mimozemšťánkům jsme ukázali školu, divadlo, zavedli jsme je k „ZUŠce“, představili jsme jim náměstí a kostel sv. Mikuláše a nakonec jsme se vypravili do vzdálenější záchranné stanice ohrožených zvířat, kde jsme si zazpívali o lišce.

Natočili jsme velké množství materiálu, které paní učitelka sestříhala do cca 3 minutového videa v programu Pinnacle. Byl to náš první výstup před kamerou. Někteří se více soustředili na hraní, jiní na angličtinu a někdo se bál přeřeků. Každý ze sebe nakonec dostal to nejlepší i za cenu nějakých těch chyb ve výslovnosti. Výsledek možná není úplně dokonalý, ale hlavní je, že během natáčení jsme si užili spoustu legrace a na projekt jen tak nezapomeneme.

Video si můžete pustit na stránkách YouTube: