Modelování poslepu

Autor: Mgr. Věra Štěpová, zveřejněno: 11.11.2013

Děti z 2.B si vyzkoušely modelování poslepu.

V sobotu 2. 11. vysílala Česká televize benefiční koncert Světlo pro Světlušku - nadační fond Českého rozhlasu, kde byly zařazeny i zajímavé reportáže. V těchto reportážích si známé osobnosti vyzkoušely různé činnosti poslepu společně s nevidomými.

My jsme se inspirovali a při hodině pracovních činností jsme zkusili poslepu modelovat.

Nejprve děti zhlédly zmiňované reportáže a povídaly si o světě nevidomých. Pak si zavázaly oči a pustily se do modelování. Zkusily si z modelíny udělat písmena a číslice. Některé děti stihly i celé své jméno, jiné zvládly je jedno písmeno, ale všem se  opravdu dařilo a nedělalo jim to žádný problém.

Nakonec si své výtvory navzájem prohlédly a také vyprávěly, jak se jim poslepu modelovalo. Většina prohlásila, že se zavázanýma očima jim to šlo nyní lépe, než když  modelovaly písmena v první třídě, kdy se ale mohly na tvary písmen dívat.
Myslím, že to byla cenná zkušenost.

Modelování poslepu