Jeden rok našeho života

Autor: Mgr. Linda Andresová, zveřejněno: 15.11.2013

V 7.A jsme během dvou hodin anglického jazyka prožili celý rok a zavzpomínali na naše nejoblíbenější roční období a činnosti s tím spojené.

365 dní je dlouhá doba, proto ji dělíme na roční období a měsíce, kterých je podstatně méně. Které to jsou, samozřejmě každý ví. My jsme si to přesto se 7.A probrali všechno znovu. Tentokrát ale kompletně v angličtině. A nebylo to pouze mechanické zapamatování si slovíček, ale k ročním období a měsícům jsme připojili i činnosti pro daný čas typické.

Děti si přinesly spoustu obrázků, barevných papírů a dalšího materiálu, který použily, aby vytvořily plakáty, které měly představit, jak tráví všech dvanáct měsíců. Každý zapojil fantazii a přišel s originálním nápadem na zpracování. Někomu postačily kousky barevných papírů, jiný si dal práci s hvězdičkami, kapsičkami, či kartičkami.

Výsledné projekty se žákům velice povedly, proto si s nimi vyzdobili třídu. Na vybrané práce se můžete podívat v galerii.

Jeden rok našeho života