Účast našich žáků na přírodovědném kroužku

Autor: Mgr. Eva Jirková, zveřejněno: 4.3.2014

V rámci projektu Podpora přírodovědného a technického vzdělávání v Královéhradeckém kraji letos připravilo Gymnázium a SOŠ v Jaroměři přírodovědný kroužek zaměřený na praktické aplikování přírodovědných znalostí. Náplní jsou biologická pozorování a poznávání přírodnin, mikroskopování, příprava chemikálií na zajímavé chemické pokusy a jejich provádění, jednoduchá pozorování a fyzikální měření, využití audiovizuální techniky, aplikace na mobilních telefonech s GPS, využití počítačů pro zpracování dat. Pro zájemce je kroužek zcela zdarma a účastní se ho žáci druhého stupně se zájmem o přírodovědné obory. Pro ty, kteří se budou pravidelně účastnit, je za odměnu připravena celodenní exkurze do libereckého IQ parku.

Zde jsou reakce některých žáků:

Vojtěch J., 6.B
„Na kroužku se mi nejvíce líbí chemické pokusy, které společně děláme. I když chemii ještě nemám, můžu se něčemu zajímavému přiučit.“

Adam H., 6.A
„Od začátku školního roku chodím na přírodovědný kroužek. Máme bloky fyziky, biologie a chemie, které se střídají po dvou týdnech. Nejvíc mě baví chemie, kde zkoušíme různé pokusy. “

Natálie Š., 8.A
„Kroužek je velice poučný. Nejen že děláme zábavné pokusy, ale naučíme se mnoho nových věcí. Také se mi líbí, že výuka neprobíhá jenom ve škole, ale chodíme i do přírody.“

Gabriela B., 9.B:
„Na přírodovědném kroužku se mi líbí a baví mě. Nejvíce se těším na hodiny biologie, kde většinou mikroskopujeme, a na hodiny chemie.“