Vánoce na Ostrově trochu jinak

Autor: Mgr. Eva Jílková, zveřejněno: 23.1.2014

V prosinci jsme již potřetí prošli vánočními dílnami, které měly různé zaměření, většinou tematicky laděné na přicházející vánoční svátky.

Děti z druhého stupně měly možnost si vyrobit ve školních dílnách krmítko pro ptáčky, různé vánoční dekorace (hvězdičky z čajových sáčků, zimní krajinku, dekoraci z proutí, vyzkoušet si ubrouskovou techniku nebo si vytvořit adventní věnec), namalovat si hedvábné závěsy do oken či šály, udělat svíčky ze včelího vosku nebo upéct vánoční cukroví.

Velmi oblíbená mezi žáky je dílna zaměřená na deskové hry a vánoční zumba maraton.

Nově byla zařazena akce nazvaná „Označ svého kamaráda „ (paintbol).

Od začátku prosince byla ve škole také uspořádána sbírka pro záchrannou stanici a děti v rámci dílen odnesly krmení pro zvířata přímo do stanice.

Všechny dílny se setkaly s dobrým ohlasem a děti se již poptávají, zda se budou také opakovat i dílny tematicky zaměřené na Velikonoce.

Vánoce na Ostrově trochu jinak