Ostrovácký workout aneb Pojď se sebou něco udělat

Autor: Mgr. et Bc. Pavel Knajfl, zveřejněno: 29.1.2014


Žáci 8. a 9. tříd mají nově možnost v rámci svého volného času přijít každý pátek během 2. pololetí do školní tělocvičny a zvýšit si svoji fyzickou kondici. Dospívající po škole často hledají rozptýlení. Mnoho z nich je pohybově nadaných a snad každý z nich chce během svého dospívání působit svým zevnějškem na okolí co možná nejatraktivněji.
 
Další charakteristické psychosociální znaky pro tuto skupinu jsou experimentování, hledání vlastních limitů. Těmto negativním jevům bychom rádi čelili skrz náš „workout“. Z angličtiny přeložíme toto slovo jako cvičení s vlastním tělem. Dle našeho názoru a vzhledem k pohybové nedostatečnosti dospívajících je to výborná cesta, jak smysluplně trávit volný čas a ještě podpořit vlastní zdraví.
 
Dle směrnice k doplňkové činnosti školy se tato volnočasová aktivita platí, a to úměrně k počtu přihlášených žáků. Pokud se sejde 11 a více žáků zaplatí pak jednotlivci 420,- Kč za 4 měsíce cvičení.  
Výzva k žákům zněla jasně:
Chceš si zvýšit svoji fyzickou kondici?
Chceš zpevnit a vyrýsovat svaly?
Baví tě pohyb?
Chceš se líbit?
Přehnal/a jsi to s cukrovím?
Chceš na sobě zapracovat?
 
Nabízíme: TRX trenažéry, kruhový trénink, velké míče, overbally,… vše s hudbou!
 
První „ochutnávková“ lekce proběhla v pátek 10.1. 2014. Velký obdiv patří pro čtyři slečny, které se zúčastnily v plném rozsahu až do konce! A že jsme se nešetřili… Workout proběhl již 3x. Malá ochutnávka na přiloženém videu.
http://www.youtube.com/watch?v=ogVoXFTUW_k