Školní kolo olympiády v anglickém jazyce

Autor: Mgr. Lucie Kubálková, zveřejněno: 14.1.2014

Školní kolo olympiády v anglickém jazyce probíhá na naší škole tradičně v období prosinec – leden. Vzhledem k velkému počtu soutěžících, v letošním roce se soutěže zúčastnilo 38 žáků, jsou děvčata a chlapci rozděleni při soutěži do několika skupin podle svého věku. Kategorie mladších i starších žáků už mají pro tento školní rok své vítěze.

V písemné části soutěže, která probíhala v prosinci, jsme ověřovali míru jazykových dovedností v poslechu, gramatice a porozumění textu. Tři nejlepší žáci z každé kategorie postoupili do ústního kola soutěže, která se konala v prvním lednovém týdnu. Za mladší žáky, tedy žáky sedmých tříd, se do finále dostali David Čihulka, Tomáš Gildein a Tereza Havlíková. V kategorii starších žáků, tedy děvčat a chlapců z osmých a devátých tříd, si nejlépe vedli Tomáš Hanko, Anežka Pačutová a Barbora Zvolánková.

V ústním kole si žáci vylosovali téma, o kterém nejprve samostatně hovořili. Následně anglicky konverzovali se svými zkoušejícími. A jak to tedy nakonec dopadlo? V kategorii mladších žáků se na třetím místě umístila Tereza Havlíková, druhý byl David Čihulka a vítězem se přesvědčivě stal Tomáš Gildein, který tak naši školu bude reprezentovat v okresním kole v Náchodě.

V kategorii starších žáků si bronz odnesl Tomáš Hanko, stříbrná byla Barbora Zvolánková a zlato právem připadlo Anežce Pačutové, která byla ve svém výkonu skvělá.  I ona bude zastupovat naší školu v okresním kole v Náchodě.

Děkuji všem soutěžícím, kteří odhodili zbytečné obavy a s chutí se pustili do jazykového klání, a těším se na další skvělé výkony.

Školní kolo olympiády v anglickém jazyce