Námořnický zápis aneb Moře všude, kam se podíváš

Autor: Mgr. David Horký, zveřejněno: 18.2.2014


Jak jinak přivítat naše budoucí prvňáčky na Ostrov, než je vrhnout do mořských vln objevovat nejroztodivnější mořské živočichy a pohádkové bytosti brázdící oceán.
 
Návštěvníci školy (rodiče se svými ratolestmi) mohli obdivovat nápadité, originální práce žáků z kartónových krabic, krepových papírů, látek, mušlí, dřevotřísky, papíru a modelovací hmoty. Nebylo jednoduché rozhodnout a hlasovat, který model výtvarné soutěže na téma Moře, jež letos poprvé provázela zápis dětí do 1. tříd, je ten nej. S navigací a hlasováním jim ochotně pomáhali styloví plavčíci (žáci z Ostrova) i zkušení námořníci (učitelé). Nedočkaví předškoláčci i dychtivé holčičky nadšeně provázeli výstavou své rodiče a úplně zapomněli na nějaký strach či ostych z neznámého světa školy. A právě to bylo hlavním cílem výstavy – propojit svět dětí, těch školních i předškolních, se světem dospělých – rodičů a učitelů.

V neposlední řadě pak posílení školního kolektivu, estetického cítění a spolupráce ve třídě, která svůj model vytvářela a prezentovala. Podle spokojeného výrazu všech zúčastněných je možno konstatovat, že výstava se setkala s velkým ohlasem a zpříjemnila dobu čekání na audienci u paní učitelky stejně jako občerstvení v kantýně a dovádění v herně.
 
Takový byl tedy námořnický zápis Na Ostrově, který proběhl ve dnech 4. a 5. února 2014. Nám nezbývá než dodat tradiční vodácké ahój s přáním úspěšné námořnické plavby životem.

Galerie obrázků

Námořnický zápis aneb Moře všude, kam se podíváš