Exkurze žáků 9. tříd do firmy Bühler Motor, s.r.o. Hradec Králové

Autor: Mgr. Pavel Koudelka, zveřejněno: 9.1.2014

Ve středu 8.1.2014 se žáci našich devátých ročníků zúčastnili exkurze v hradecké firmě Buhler Motor, s.r.o.

Tato firma je předním výrobcem elektromotorů na světě a v závodě v Hradci Králové zaměstnává přibližně 400 osob, převážně žen. Počáteční informace, včetně těch jak se chovat při přijímacím pohovoru, nám poskytla vedoucí personálního oddělení. Následovalo představení firmy, kterého se ujal pan ředitel. Žáci se zde opět dozvěděli, jak důležité je umět (minimálně) alespoň jeden světový jazyk.

Po prohlídce firmy proběhla návštěva SPŠ, SOŠ a SOU Hradební Hradec Králové, která tuto exkurzi našim žákům zprostředkovala. Žáci si prohlédli prostory školy, nahlédli do vyučovacích hodin. Doufejme, že zde nabité informace poslouží ještě nerozhodnutým žákům při volbě jejich dalšího působiště.

Exkurze žáků 9. tříd do firmy Bühler Motor, s.r.o. Hradec Králové