Výživová poradna pro děti a rodiče

Autor: Mgr. Pavel Palička, zveřejněno: 21.11.2013

V rámci grantového projektu Ostrov zdraví funguje na naší škole v letošním školním roce výživová poradna.

Rodiče a žáci mají možnost konzultovat otázky týkající se:
- nadváhy a obezity
- zdravotních problémů (spojených s nechutenstvím, hyperaktivitou, vysokým krevním cukrem, cholesterolem, apod.)
- správných stravovacích návyků (děti - pravidelné sportovní aktivity, rodiče - práce na směny, atd.)

Poradenství se ujmou akreditovaní odborníci na nutriční poradenství, kteří disponují diagnostickými přístroji pro měření tělesného tuku, svalů či hladiny krevního cukru a krevního tlaku. Pomocí těchto přístrojů mohou, kromě zmíněného, včas odhalit i vznikající onemocnění, např. diabetes. Díky dotačním prostředkům jsou tyto konzultace bezplatné. Všem rodičům a žákům se zájmem o problematiku zdravé výživy vřele doporučujeme jejich využívání.

Místo:

Kancelář TV v suterénu školy ZŠ Na Ostrově

Konzultační hodiny (pouze na objednání):
Úterý - od 16.30
Pátek - od 16:00

Výživoví poradci:
Ivana Bednářová Častvajová – tel.: 777 598 262 (úterý)
Olga Šejvlová – tel.: 774 987 545 (úterý)
Markéta Žahourková – tel: 777 610 954 (pátek)