McDonald's Cup na Ostrově

Autor: Mgr. Jan Jandík, zveřejněno: 20.5.2014

Naše škola se již několik let aktivně zapojuje do fotbalového turnaje McDonald´s Cup určeného pro žáky prvního stupně. Tento turnaj je rozdělen na dvě kategorie: A pro žáky 1. – 3. tříd a B pro žáky 4. - 5. tříd.

Prvním stupněm turnaje je školní kolo (nebo i kola), ve kterém spolu zápasí družstva v rámci jednotlivých tříd.
Naše školní kola proběhla 23. a 25. dubna na fotbalovém hřišti ve sportovním areálu ASVAJ. Z těchto kol byli vybráni žáci, kteří následně reprezentují školu na okrskovém finále.

Okrskového finále, pořádaného naší školou 30. dubna na fotbalovém stadionu v „Růžovce“, se zúčastnily školy z Jaroměře a blízkého okolí, které se do něj přihlásily. Vítězové jednotlivých kategorií postupují do okresního finále. V letošním roce postoupili v kategorii A žáci ze ZŠ Malecí (Nové Město) a v kategorii B žáci naší školy.

Okresní finále se hrálo ve středu 14. května na fotbalovém stadionu v České Skalici. Vzhledem k tomu, že se tohoto finále účastnili vítězové z předešlých kol, byla konkurence opravdu veliká. Bohužel se nám před turnajem zranili dva klíčoví hráči, a tak jsme ráno nastupovali do autobusu poněkud oslabeni. Naši reprezentanti se přesto snažili bojovat ze všech sil. Postup do dalšího kola sice nevybojovali, ale přesto je možné je pochválit za výdrž a bojovnost. Snad nám to lépe vyjde v příštím školním roce.

Poděkování za vstřícnost a pomoc s organizací patří rozhodčím z řad našich žáků, pracovníkům ASVAJe a panu Červenkovi z FK Jaroměř.

Naši reprezentanti: Natálie Hanáková, Karolína Tobišková, Šimon Rind, Tomáš Pásler a Marek Dítě ze 4.A, Alex Báno, Denis Rajtar a Jaroslav Horčička ze 4.B, Artur Musil z 5.A, Jirka Kudrnáč, Matěj Tlustý, Teodor Traxler a Samuel Rajtar z 5.B.

McDonald's Cup na Ostrově