2.B na "Bišíku"

Autor: Mgr. Jan Jandík, zveřejněno: 8.6.2015

V týdnu od 25. do 29. května vyrazila i naše třída na týdenní pobyt v přírodě. Ubytování jsme měli zajištěno na zámku Bischofstein ve skalách u Teplic nad Metují.

V pondělí jsme cestovali vlakem, autobusem a pěšky. Zavazadla nám odvezl jeden ochotný tatínek svým autem. Už jen samotná cesta byla zajímavým zážitkem. Původně jsme měli jet vlakem až do Teplic a odtud potom po svých cca 4 km lesem. Na trase se však vyskytla výluka, a tak jsme se kousek svezli i autobusem.

Ubytování na zámečku bylo velmi příjemné, provozovatelé velmi vstřícní a na oplocené zahradě si děti užívali prolézačky, „lanovku“ a trampolíny.

Celý týden byl především ve znamení vycházek do nedalekého okolí. Procházeli jsme lesy, zdolávali skály a dvakrát jsme vylezli na rozhlednu na kopci Čáp.

Těch pár dní uteklo velmi rychle. Počasí sice bylo spíš jarní, ale přesto jsme to vše zvládli jen s jedním vyraženým zubem a pár oděrkami. Pobyt jsme zakončili stezkou odvahy kolem jezírka. Všechny děti si zasloužily pochvalu za odvahu.

Provozovatelé děti velice chválili za samostatnost a vystupování. I my s kolegou Morávkem jsme s nimi byli velice spokojeni. Na to, že jsou to jen „druháci“ zvládali všechny běžné úkony perfektně.

Na „Bišíku“ se nám všem moc líbilo.

Teď už zbývá jen pár týdnů do prázdnin a snad potom příští rok opět někam vyrazíme.

2.B na "Bišíku"