Čtvrtý QR Hunt

Autor: Mgr. Linda Andresová, zveřejněno: 25.3.2015


Mobilní telefony s připraveným programem barcode scanner jsme vytáhli z tašek počtvrté a opět se vydali po škole hledat černobílé čtverečky s otázkami a úkoly tentokrát na téma „Directions – směry“, zvané QR kódy.

Dnes bylo cílem hry najít výchozí bod někde ve škole, podle zadaných anglických instrukcí se dostat k dalšímu QR kódu, ve kterém byl další popis cesty, na jejímž konci se ukrývala záludná otázka či úkol. Takovýchto bylo celkem pět a žáci měli dvě vyučovací hodiny na to, aby prošli všechny trasy, získali pět úkolů a pokusili se je vyřešit.

Celkem soutěžily čtyři skupiny, z nichž tři zvládly v daném čase odpovědět na všechny otázky. Poslední skupina se potýkala s časem, kterého se jim nedostávalo, a bohužel otázky získali příliš pozdě. Už nebyl čas na ně hledat odpovědi.

A co že to měli osmáci vypracovat? Na vítězné odpovědi se můžete podívat na následujících odkazech:

 

Například měli zjistit, jak dlouho trvá cesta pěšky z Jiráskových sadů na Hlavní nádraží v HK, změřit vzdušnou vzdálenost ze Zoo Praha na Staroměstské náměstí, nebo zjistit, kolik kruhových objezdů musíme přejet na cestě z Dobrušky do Jaroměře.

 

Galerie obrázků

Čtvrtý QR Hunt