Neboj se a pojď si hrát aneb Zápis do první třídy na Ostrově

Autor: Mgr. David Horký, zveřejněno: 21.1.2015


Již 20. a 21. ledna 2015 se otevřou brány pevnosti Boyard, kde začne devítiletá pouť Vašich dětí. Projděte úkoly a nechte budoucí prvňáčky vyzkoušet si své dovednosti!
 
Hned při vstupu na Ostrov, kde pevnost sídlí, vás čeká první zkouška - je potřeba zdolat nelehký orientační závod a projít kolem titánů, kteří staví krásný nový most (doporučujeme vybrat si cestu parkem od divadla). Po vstupu do objektu na vás bude čekat několik stanovišť, ve kterých děti otestují vlastní postřeh, šikovnost i odvahu a u kterých jim budou pomáhat žáci posledního ročníku naší školy, aby jim předali pomyslnou štafetu do dalších let. Žádný z těchto úkolů nebude povinný, ale proč si neukrátit chvíli při čekání na ten slavnostní moment, kterým zápis do první třídy bezesporu je? Proč nenechat malé bojovníky zazvonit na zvonec na znamení vítězství?
 
Tož přijďte všichni 20. nebo 21. ledna od 14:00 do 17:00! Nezapomeňte si s sebou občanský průkaz a rodný list dítěte, a to i v případě, že dítě bude mít odklad školní docházky.
 
A co děti čeká od září? Třídy vybavené interaktivní tabulí a hlasovacím zařízením, moderní výukové metody v matematice a výuka propojená s pohybovými aktivitami nejen ve škole (projekt Pohyb a výživa), ale i v parku obklopujícím naši školu. Každý den se budou moci posilnit zdravou svačinou, kterou nabízí naše „Mňamtýna“ a v případě jakýchkoliv potíží jim ochotně poradí zkušená školní psycholožka. Nečekají je ovšem pouze dny plné učení a povinností. Školní družina nabízí řadu mimoškolních aktivit, kterými mohou smysluplně trávit svůj volný čas, ať už je to angličtina, sportovní kroužek nebo jen relaxování v krásném prostředí prvorepublikové vily se zahradou.

Na den 13. 1. 2015 je od 15:30 pro Vás připraven Den otevřených dveří, během kterého Vás zkušení průvodci provedou zákoutími naší školy. Budete moci nahlédnout do učebnic a poznat způsob výuky matematiky podle profesora Hejného. Také Vás seznámíme se školními projekty, s naší elektronickou třídní knihou a žákovskou knížkou, díky kterým máte přehled jak o prospěchu, tak o probíraném učivu.

Tak hurá do školy!