Velikonoční přípravy v 1.B

Autor: Mgr. Romana Mistrová, zveřejněno: 9.4.2015

Několik dní před svátky jara jsme se pustili do tvoření.

Nejprve jsme si vyzdobili třídu. Děti vybarvily roztomilé velikonoční zajíčky s kraslicemi, ty pak nalepily na barevný podklad. Při zdobení papírových vajíček si žáci vyzkoušeli pásový ornament. Během hodin výtvarné výchovy si děti vystřihly a nalepily kuřátka a černou fixou je dokreslily. Všechny práce se povedly a některá kuřátka vypadala legračně.

Po skupinkách děti sledovaly, jak nejlépe vyfouknout vajíčko. Za úkol pak dostaly taková vajíčka si přinést na hodinu pracovních činností. Z kartónů od vajec děti vyráběly slepičky. Vyfouknutá vajíčka ozdobily velikonočním ubrouskem a kraslici vložily ke slepičce. Všechny práce se povedly a děti si je odnesly domů.

V předvelikonočním období jsme si zopakovali známé i méně známé velikonoční koledy, připomněli jsme si velikonoční zvyky i způsoby barvení kraslic.

Velikonoční přípravy v 1.B