Výsledky školního kola zeměpisné olympiády

Autor: Mgr. Hana Těšinová, zveřejněno: 9.2.2015

V pátek 23. 1. 2015 proběhlo školní kolo zeměpisné olympiády. Proti sobě se postavilo osm nadějných zeměpisců  naší školy.

První část olympiády zahrnovala test geografických znalostí. Většina z řešitelů bravurně  určila biom jehličnatých lesů jako tajgu, úřední jazyk v Kanadě francouzštinu a angličtinu atd. Co si však vybavit pod pojmem polder, TGV, fjord, jakým územím prochází poledník 15 stupňů východní délky, už ale nebylo tak jednoduché. Po testu geografických znalostí přišla práce s mapou, které se řešitelé zhostili velice dobře. Dokázali, že syntéza různých tematickýc h map s obecně zeměpisnými a práce s legendou jim problémy nedělá. Po sečtení bodu jsou výsledky následující.

V kategorii C (žáci 8. a 9. r.) se umístil:
Na prvním místě Lukáš Podleský z 9.B
Na druhém místě, se ztrátou jednoho bodu, Lukáš Červenka z 8.A
Na třetím místě Lucie Vávrová z 9.B

V kategorii B (žáci 6. a 7. r) na prvním místě Jan Ruprich ze 7.A

Do okresního kola, které proběhne 17.2.2015 postoupili: Jan Ruprich, Lukáš Podleský a místo Lukáše Červenky, který bude na lyžařském výcviku, Lucie Vávrová. Všem ostatním řešitelům děkuji za účast a neobvykle vysokou úroveň znalostí a dovedností.

Do okresního kola nám držte palce.

Učitelka zeměpisu Hanka Těšinová

Výsledky školního kola zeměpisné olympiády