Nové místo, nová zkušenost

Autor: Mgr. Jan Jandík, zveřejněno: 2.3.2015


V letošním roce naše škola uskutečnila dva lyžařské výcviky, takže se v průběhu ledna a února podívalo na hory skoro sedmdesát dětí.

Lednový termín na tradičním místě v Jedlové byl určen především pro sedmáky.

V únoru dostali příležitost především osmáci, kterým bohužel vloni sněhové podmínky nedovolily uskutečnit jejich plánovaný výcvik. Protože nám to kapacita ubytování a zájem dětí umožnily, doplnili jsme v únoru stavy i dětmi z prvního stupně. Poprvé jsme jeli vyzkoušet nabídku boudy Grizzly v Horní Malé Úpě. Při volbě nového místa jsme měli spoustu otázek a pochybností. Je to, hlavně v zimě, velká sázka do loterie.

Nejprve nás trochu vystrašila vzdálenost od ubytování, kdy jsme museli lesem do kopce. Nakonec to ale nebylo tak daleko a věci nám odvezl ochotný pan majitel. Ubytování sice nebylo v pětihvězdičkovém hotelu, ale plně postačilo našemu účelu. Kouzelné místo, sněhu bylo dost, sluníčko svítilo, bufet měl dostatečnou zásobu sušenek a džusu a hlavně jsme jen pro sebe měli dva vleky. Všichni jsme během týdne měli možnost se do sytosti "vylyžovat a vysnowboardit".

Velkým bonusem byla i možnost večerního lyžování a ochota pana učitele Knajfla postavit pro děti dva skokánky, na kterých mohli zkoušet své letecké umění. Nakonec měli možnost snowboarďáci sjet i svoji první stopu ve „frírajdu“. To, že součástí zábavy byly i dvě diskotéky, je samozřejmostí. Všem se nám velice těžko odjíždělo.

Už dlouho jsme s kolegy nebyli tak spokojeni s chováním dětí. Příjemně nás překvapila vstřícnost těch starších k těm mladším. Na horách je to v tomto směru úplně jiné než u nás „v údolí“.

Poděkování majitelům chaty za ochotu a vstřícnost.

Nové místo, nová zkušenost