Zdravá svačina v ZŠ Na Ostrově

Autor: Bc. Hana Škubníková, zveřejněno: 11.9.2014


Žáci ZŠ Na Ostrově mají možnost si i v letošním školním roce objednat zdravé svačiny. Zatímco v loňském školním roce projekt začínal a žáci, učitelé i rodiče se s ním teprve seznamovali, letos již projekt startuje naplno, a to od 8. 9. 2014.
 
A jak to funguje? Je to naprosto jednoduché! Pro své dítě si rodiče objednají svačiny u paní Jevčákové, buď osobně v ostrovácké Mňamtýně, nebo telefonicky. Chcete, aby dítě dostávalo svačinku jen v pondělí a pátek? I tak lze objednávku uzpůsobit! Platbu je potom možné zhotovit každý všední den od 7:30 do 8:00 nebo v úterý od 14:00 do 15:30. Žáci mohou platit i objednávat během běžného provozu Mňamtýny. Jedna svačinka stojí pouze 15,-Kč a potvrzení o platbě je vždy zapsáno v žákovské knížce paní Jevčákovou.
 
A jak naše svačinky vypadají? Obsahují celozrnné pečivo, různé druhy pomazánek, jogurty, lupínky, ovoce, zeleninu apod. Vše je připravováno každé ráno z čerstvých surovin přímo v nově zrekonstruované školní kantýně a jako bonus je svačina donesena dítěti o velké přestávce až do třídy. Žáci ZŠ Na Ostrově se tak mohou těšit na Pomazánkové pondělí, Úterý v jogurtu, Zelenou středu, Sladký čtvrtek či Páteční toast. Zdravé svačiny mají mnoho výhod a jednou z nich je skutečnost, že rodičům odpadne starost s jejich vymýšlením a navíc mají jistotu, že svačiny jejich dětí odpovídají zásadám zdravého stravování. A jak se říká: „Ve zdravém těle zdravý duch.“

Přílohy:
Týdenní jídelníček (pdf)
Postup objednávky 2014 - 15 (pdf)