My family - Moje rodina

Autor: Mgr. Linda Andresová, zveřejněno: 20.2.2015

V předmětu Angličtina nejen na PC využíváme k práci a komunikaci Google účty a většinu doplňků, které nabízí. V jedné z hodin jsme si vyzkoušeli Google dokumenty, které fungují obdobně jako MS Office.

Žáci měli za úkol na základě předchozích probraných textů vyprávět o své rodině. Samozřejmě bylo důležité používat správnou slovní zásobu a dodržovat pravidla anglické gramatiky, což se většinou žákům dařilo úspěšně. Napsáním vlastního textu to ale nekončilo. Děti musely ke svému článku vymyslet úkoly a doplnit ho rodokmenem své rodiny, který jsme tvořili v on-line programu Family Echo.

Na vybrané práce se můžete podívat na následujících odkazech, které vedou na právě zmíněné Google dokumenty dětí, které jsou momentálně nastavené na sdílení.

Markéta B.

Jirka D.