Výsledky písemné části Olympiády v anglickém jazyce

Autor: Mgr. Lucie Kubálková, zveřejněno: 27.1.2015

Máme za sebou první část školního kola Olympiády v anglickém jazyce. Své síly poměřilo celkem 21 statečných.

Žáci byli tradičně rozděleni do dvou kategorií: mladší a starší žáci. V kategorii mladších žáků soutěžilo devět dívek a chlapců. Vítězem se stal Honzík Ruprich ze 7.A, druhý skončil Vojta Jirka ze 7.B a vítěznou trojici uzavírá Adam Hudec ze 7.A. Chlapce čeká ve čtvrtek ústní kolo soutěže. Jeho vítěz bude v dané kategorii reprezentovat naši školu v okresním kole.

V kategorii starších žáků soutěžilo dvanáct žáků osmých a devátých tříd. Pomyslné zlato získává Petr Kotland z 9.C. Na druhém a třetím místě skončili se stejným počtem bodů Tomáš Gildein z 8.B a Honza Křičenský z 8.A. I v případě starších žáků bude o zástupci naší školy v okresním kole rozhodnuto ve čtvrtek na základě výsledků ústní části soutěže.

Dalšími soutěžícími, které uvádím v abecedním pořadí, byli v mladší kategorii: Tomáš Batelka, Jakub Morávek, Lucie Sršňová, Václav Štěp, Jana Vašátková a Lenka Vašíčková. V kategorii starších žáků dále soutěžili Bohuslav Dušánek, Tereza Havlíková, Eva Nasvetrová, Lukáš Nymsa, Sabina Rychterová, Magda Sedláčková, Anna Slavíková, Lucie Vávrová a Míša Volfová.

Všem soutěžícím děkuji za odvahu, se kterou se do soutěže zapojili, a věřím, že to pro ně byla zajímavá zkušenost.