Bezpečný internet

Autor: Mgr. Linda Andresová, zveřejněno: 16.6.2015

S internetem se v dnešní době setkáváme téměř denně. Potřebujeme ho v práci, ve škole a věnujeme mu spoustu svého volného času. Dneska se dá na „netu“ najít prakticky vše hezky z bezpečí našeho domova. Ale opravdu nám vůbec nic nehrozí?

Odpověď na tuto otázku jsme hledali při jedné z hodin anglického jazyka, kde počítače využíváme téměř pořád. Žáci se během roku učili pokročilejší práci s různými programy a především se dověděli, jak správně zacházet s internetem, aby maximálně dokázali  využít jeho potenciál při svém studiu angličtiny.

Tentokrát jsme se na internet podívali z té druhé (temné) stránky. Povídali jsme si, jaké nebezpečí na nás z obrazovek počítačů číhá a jak se s nimi můžeme vypořádat. Sebrané informace jsme přetvořili v plakáty, které žáci vyráběli v jednoduchém grafickém programu Malování. Plakáty se nám natolik povedly, že si s nimi vyzdobíme naši počítačovou učebnu.

Bezpečný internet