Jedeme na hrad

Autor: Mgr. Jitka Frimlová, zveřejněno: 1.6.2015

Na školní výlet jsme se se třídou 1.A vydali na návštěvu Perníkové chaloupky a Kunětické hory.

Některé děti už tato místa navštívily, ale stějně jsme se těšili všichni. Poprvé jsme jeli s novými kamarády ze školy. V Perníkové chaloupce jsme pozorně poslouchali nové pojetí  této známé pohádky, nestačili jsme se divit, co všechno nás překvapovalo. Měli jsme štěstí, že nás hned neupekli, při měření prstu jsme naštěstí všichni patřili mezi hubeňoury .

Prohlédli jsme si ,jak a kde se pečou výborné perníčky, které tolik chutnali Jeníčkovi a Mařence. Museli jsme také ochutnat, ale jen malinko, protože nás čekalo opékání buřtíků.

Na hradě jsme si trochu odpočinuli, abychom vše dobře zvládli. Pan průvodce nám  trpělivě vypravoval  zajímavosti o životě na hradě a vysvětloval vše, čemu jsme ještě nerozuměli.

Celý den utekl jako voda a my jsme se spokojení a usměvaví vrátili domů.

Jedeme na hrad