Sluneční soustava

Autor: Mgr. Linda Andresová, zveřejněno: 20.2.2015

O naší sluneční soustavě se žáci většinou učí v přírodovědě nebo zeměpisu. Ale protože na naší škole vyučujeme mezipředmětově, vrhli jsme se na toto téma v angličtině.

K projektu jsme využili pěkně zpracované materiály z našich učebnic Project 3 a žáci se samostatně pustili do práce na zadaných úkolech. Nejprve se museli prokousat texty plnými informací o planetách a sluneční soustavě. Poté zjišťovali číselné údaje z poslechu. Když měli jasno, jaký je rozdíl mezi Jupiterem a Marsem, přiřazovali názvy planet k zadaným indíciím. Nakonec museli hledat odpovědi na záludné otázky.

Nejdůležitější je, že během jedné hodiny si každý žák procvičil všechny jazykové dovednosti. Díky této aktivitě jsme propojili poslech, porozumění textu, práci s textem, komunikaci a ještě jsme si připomněli učivo ze zeměpisu.

Sluneční soustava