Pozvánka na sraz po dvaceti pěti letech

Autor: Mgr. Iveta Hofmanová, zveřejněno: 8.6.2015


Pracuji jako učitelka ve škole, kterou jsem dříve navštěvovala jako její žákyně, a to v letech 1982 – 1990. Mnoho se od té doby změnilo. Nejsou zde již moji učitelé, kterých jsem si vážila a vlastně to byli oni, kteří mě přivedli k mé učitelské profesi.

Vzpomínám s díky a úctou na paní ředitelku Ptáčkovou, třídní učitelku Evu Runštukovou a paní učitelku Málkovou, na pana učitele Piknu a Schejbala, na paní učitelku Janákovou, Strakovou, Ježkovou a další, kteří mě učili. Věnovali se nám nejen svým pedagogickým umem, ale celým svým srdcem.
 
Je to zvláštní pocit přicházet do tříd a učeben, které mi připomínají tolik krásného z dob mého dětství. Vybavují se mi nejen tváře mých spolužáků, ale i vzpomínky a příhody, kterými jsme ve svých dětských letech žili.
 
Naše třída  8.B  ukončila studia v ZŠ Na Ostrově před dvaceti pěti lety. Proto je na čase znovu se sejít a zavzpomínat na dobu, kterou jsme strávili ve školních lavicích.
 
Ráda bych využila možnosti uveřejnit tento článek na webu školy a pozvat tak všechny učitele a spolužáky, na které jsme ztratili kontakty a třeba náhodou čtou tyto řádky. Budeme se těšit na viděnou v pátek odpoledne, 19. června 2015, v areálu starého koupaliště na Úpě. Přijďte pobejt.

Přílohy