Interaktivní plakáty z přírodopisu ve třídě 8.B

Autor: Mgr. Hana Těšinová, zveřejněno: 1.6.2015

Během školního roku se výuku dětem snažíme zpestřit různými exkurzemi, laboratorními cvičeními, či zajímavými projekty. Každý žák této školy je již zběhlý ve výrově plakátků a referátů. Víme, že prezentace svých výsledků je v dnešní době velice důležitá. Proto jsme tentokrát vyráběli netradiční interaktivní plakát na téma savci.

Krásných plakátů se sešla velká spousta. Nejenom, že žáci stručně popsali daný druh, ale ještě přidali vzorek ustřižené srsti, pytlíček s krmivem, obtisk tlapky, či několik pěkných fotografií částí těla či celého studovaného zvířátka. Názornosti se meze nekladou. Z obavy, že by si snad někdo vybral koně či vepře jsem přistoupila jen k jednomu omezení: Trus nebude součástí plakátků, pouze jeho fotografie. Už teď se těším, čím mě zase příště mile překvapí. Práce to byla povedená, jen mi je jasné, že díky kreativitě mé třídy, podobné zadání k tématu člověk nechystám.