Jaké byly prázdniny u osmáků

Autor: Mgr. Linda Andresová, zveřejněno: 19.10.2014

Od letošního roku mají žáci osmého ročníku možnost navštěvovat nový předmět Angličtina nejen na PC v rámci povinně volitelných předmětů. Na začátek dostali za úkol v krátké power pointové prezentaci představit svoje zážitky z prázdnin.

Z výsledných prací bylo jasné, že si všichni volné dva měsíce pořádně užili. Většina dětí se zúčastnila nějakého táboru, odcestovala na dovolenou s rodiči ať už do zahraničí k moři nebo po krásách naší vlasti. A co je z pohledu našeho předmětu nejdůležitější, nikomu se z hlavy nevykouřil minulý čas prostý a nepravidelná slovesa, protože všichni své zážitky zvládli prezentovat se správnou gramatikou.

Nejprve jsme udělali malý brainstorming pomocí virtuální nástěnky linoit.com, kde žáci lepili (opět virtuální) lístečky se svými zážitky. Jak taková nástěnka vypadá, se můžete podívat zde.

Na nejpovedenější prezentace se můžete podívat na následujících odkazech.