Hrajeme si s fotkami

Autor: Mgr. Linda Andresová, zveřejněno: 19.10.2014

Žáci sedmých ročníků se v rámci pracovních činností učí pracovat s digitálními technologiemi. Ve škole máme k dispozici několik digitálních fotoaparátů, které jsme si v první dvouhodinovce vyzkoušeli v praxi.

Děti dostaly seznam věcí, které mají ve škole najít, a režim, jaký mají na foťáku nastavit. Ve skupinkách se rozutekly po škole a nadšeně vyrazily na „lov“ fotografií. Získané „úlovky“ jsme přetáhli společnými silami do počítače.

Další hodinu jsme začali rozkopírováním získaných fotek. Každý žák dostal svoji složku s fotkami ze své skupiny a pomalu jsme se začali učit fotografie zpracovávat v grafickém editoru. Nakonec následovala samostatná práce, při níž měl každý za úkol upravit svou sadu fotek a použít úpravy, které jsme si vysvětlovali. Většina dětí zvládla sama použít ořez, narovnání, otočení, přidat text či komentář, úpravu barevného spektra a všemožné efekty.

Na výběr nejlepších fotek dětí se můžete podívat ve fotogalerii.

Hrajeme si s fotkami