QR Hunt

Autor: Mgr. Linda Andresová, zveřejněno: 19.10.2014


Zkratka předmětu APV znamená „angličtina nejen na PC“, proto žáci dostali svolení, že si na další hodinu mohou přinést do školy nějaké to v dnešní době velice oblíbené „chytrátko“ (= dotykový mobilní telefon či tablet).

Předem si na zařízení museli nainstalovat aplikaci „barecode scanner“, aby se mohli zapojit do hodiny. A o co že šlo? Paní učitelka po škole schovala osm tzv. QR kódů. QR (zkratka anglických slov Quick-rychlý a response-odpověď) je zakódovaný obrázek, který když se přečte chytrátkem s příslušným programem, žák získá otázku. V našem případě větu, ze které měly děti uhodnout, o jaký se jedná vynález.

 

Skupinky po 2-3 žácích vyrazily ze třídy s "chytrátky" v pohotovosti a pustily se do pátrání po schovaných QR kódech. Když je našly, zdaleka neměly vyhráno. Ne vždy bylo jednoduché kód vyfotit. Když všechny skupiny konečně získaly osm indicií, vrátily se zpět do třídy a začaly přemýšlet, co za vynález měla paní učitelka na mysli. Ani tím to ale nekončilo. Za každý správný název vynálezu žáci dostali papírek s úkolem, který musel být co nejpečlivěji vypracován v power pointu. Co vynález, to jeden slide. Co slide, to max. pět bodů.

Absolutními vítězi našeho vynálezového „QR Huntu“ se stali kluci z 8.A Tomáš R. a Honza K., kteří získali 41 bodů z možných 45. Při vyhlášení za svůj výkon sklidili od spolužáků bouřlivý potlesk.

Všechny děti si hodinu náramně užily a jednohlasně se shodly, že si aktivitu musíme v brzké době zopakovat. Na tři nejlepší práce se můžete podívat na odkazech níže.

Galerie obrázků

QR Hunt
QR Hunt
QR Hunt
QR Hunt
QR Hunt
QR Hunt
QR Hunt