Prostřete si jarní stůl originálně

Autor: Mgr. Lucie Kubálková, zveřejněno: 1.4.2015

K době před Velikonocemi patří i velikonoční dílny, které jsou již neodmyslitelnou součástí jarního programu na naší škole. Děti si mohou vyrobit originální výrobky, které následně ozdobí jejich domovy. V naší dílně jsme se pustili do výroby prostírání z obalů od čajových sáčků.

Děti měly k dispozici barevné čtvrtky velikosti A3 a veliké množství různých obalů od čajových sáčků. Postupně tvořily různé vzory, přičemž fantazií rozhodně nešetřily. Celé dílo jsme nakonec vždy zatavili do fólie, aby vzniklá prostíráníčka splňovala praktické požadavky, které jsou podmínkou pro jejich využití v domácnosti. Byla pevná a omyvatelná. Někteří žáci si dokonce vyrobili i menší prostíráníčka pro servírování nápojů, aby byl jejich stůl zkrátka dokonalý.

Práce nám šla dobře od ruky a dovolím si tvrdit, že všichni odcházeli s pocitem, že je tato tvůrčí dílna bavila a že se naučili něco nového. Teď již nezbývá než popřát hezké Velikonoce Vám všem.

Prostřete si jarní stůl originálně