Jarní výprava za jehňátky

Autor: Mgr. Jan Jandík, zveřejněno: 25.3.2015

Ve čtvrtek „na Pepíka“ jsme s dětmi vyrazili na první velkou jarní výpravu.

Rodiče naší spolužačky Andrejky nás totiž pozvali, abychom se k nim přišli podívat na jehňátka.

Lepší nápad s blížícím se prvním jarním dnem jsme si nemohli přát. V pátek se totiž na naší škole chystal Pampeliškový den, kterým každoročně vítáme jaro. A tak jsme hned ráno vyrazili. Sice jsme se museli obléci spíš jako na zimu, ale procházka od školy do Jezbin nás všechny docela zahřála. Kromě svačinky a pití pro sebe ještě zbylo v batůžkách místo i pro nějaké pamlsky pro ovečky a koníka Šárku.

Na místě nás nejprve přivítala voliéra plná barevných andulek. Potom jsme se přesunuli do stodoly, kde už na nás čekalo stádečko ovcí mezi kterými se proháněla i spousta malých jehňátek. Po hlazení a krmení přes ohrádku  jsme měli dokonce možnost jedno jehňátko si pohladit. Pak jsme samozřejmě navštívili i stání Šárky a ještě jsme si mohli prohlédnout výběh, kde pobíhali slepice a kachny.

Nakonec jsme ještě navrch dostali svačinku v podobě výborných muffínků. Pohráli jsme si na dětském hřišťátku a cestou po cyklostezce jsme vyrazili zpět ke škole. Sluníčko krásně svítilo a i když foukal studený vítr zastavili jsme se ještě na dětském hřišti u knihovny.

Byl to dost povedený den. Nejenže jsme toho dost nachodili, vyřádili se na hřišti, ale hlavně jsme měli možnost, kterou určitě nemá spousta z nás. Vždyť kdo z vás měl v poslední době  možnost (a jestli vůbec někdy) prohlédnout si statek se zvířátky a pohladit si jehňátko ?

Velké poděkování Andrejce a jejím rodičům od dětí z 2.B.

Jarní výprava za jehňátky