DUMy pro sedmáky

Autor: Mgr. Linda Andresová, zveřejněno: 25.5.2015

S osmáky, kteří navštěvují hodiny APV (angličtina nejen na PC), jsme se pustili do tvorby tzv. DUMů, které mají pomoci mladším spolužákům naučit se správně anglicky navigovat po městě.

DUM = digitální učební materiál. Tyto materiály většinou tvoří učitelé pro žáky, ale proč by to nemohlo být opačně? Osmáci dostali za úkol v programu Active Inspire zpracovat DUM minimálně o třech stránkách na téma navigace ve městě. Na první měli vytvořit cvičení, které procvičí slovní zásobu „město“, na druhém se upevňovaly vazby „zahni vlevo apod.“ .

Třetí slide byl nejnáročnější, protože zde děti musely vytvořit interaktivní cvičení. Nejprve si nakreslily vlastní mapu vymyšleného města včetně obchodů a ulic, a poté do ní přidávaly popisy cesty. Ty však musely být „klikací“, tzn. objeví se až ve chvíli, kdy se klikne na příslušný objekt.

Na práce našich žáků se můžete podívat na následujících odkazech. Pro zobrazení musíte mít nainstalovaný program ActiveInspire.