10 lekcí techniky na Střední škole řemeslné v Jaroměři

Autor: Administrator, zveřejněno: 3.5.2010


Krajská hospodářská komora Královéhradeckého kraje realizuje ve spolupráci se všemi technicky zaměřenými středními a vyššími odbornými školami v Královéhradeckém kraji projekt 10 lekcí techniky. Projekt je zaměřen na výrazné posílení zájmů a motivace studentů o technicky orientované obory.

Na Střední škole řemeslné v Jaroměři tento projekt probíhá  od listopadu 2009 pod vedením pana učitele Zdeňka Vítka. Prozatím všechna dvouhodinová pracovní setkání probíhala v kovárně, kde se chlapci i dívky učili vykovat  tvary pro svícen. Do tohoto projektu se přihlásili žáci nejen z jaroměřských základních škol, ale také z Chvalkovic.

Malá anketa mezi účastníky:

„Na kováře jsem se přihlásil, abych se naučil něco nového a baví mě to. Byli jsme tam už šestkrát, párkrát se mi stalo, že jsem si sáhl na horké železo, ale nebyl jsem jediný.“ (Ctibor)

„Na uměleckého kováře jsem šel, abych si zkusil,co toto řemeslo obnáší a taky proto, že mě manuální práce zajímá a hlavně baví. Je to zábava, i když mi to zatím moc nejde. Zatím jsem udělal pouze jedno pořádné „esíčko“ po více než pěti dvouhodinových setkáních. Ale snad se to naučím a půjde mi to.“ (Martin)

Rodiče zúčastněných žáků oceňují vysokou profesionální úroveň výuky, žádné teoretizování, vedení dětí k práci a zodpovědnosti v prostředí, které je specifické – roztopené  výhně, rozpálené železo a nutnost být včas hotov s výrobkem.  Myslíme si, že je to nejlepší cesta, jak naše dospívající děti připravit na pracovní proces. Děkujeme Střední škole řemeslné v Jaroměři za ojedinělou možnost, kterou žákům nabízí.

10 lekcí techniky na Střední škole řemeslné v Jaroměři