Malé ohlédnutí za zápisem do 1. tříd

Autor: Administrator, zveřejněno: 15.2.2010

Již se stalo tradicí, že zápis do 1. tříd u nás probíhá v přátelské a veselé atmosféře. Tak tomu bylo i letos.

Starší žáci naší školy v přestrojení za piráty z „Ostrova“ vítali své budoucí spolužáky a jejich rodiče. Krátké čekání před samotným zápisem jim pak Ostrováci zpestřili jak v herně, kde se vyřádili především temperamentnější budoucí prvňáčci, tak v nové studovně, kam zamířili ti hloubavější. Ty zde zabavilo nejen množství zajímavých knih, ale i kvalitní počítačové programy pro předškoláky a interaktivní tabule.. A pak už hurá do kajuty, kde se jich ujala paní učitelka a začal vlastní zápis.

Celkem přišlo 74 dětí (včetně pobočky v Rychnovku-Zvoli), z toho 1. září slavnostně uvítáme 59 budoucích prvňáčků. Rodiče ostatních předškoláků využili možnosti požádat o odklad školní docházky, takže s nimi se uvidíme zase příští rok.

Těší nás důvěra, kterou v nás rodiče vložili, a doufáme v příjemnou devítiletou spolupráci.

Věříme, že naši noví žáci prožijí spokojená školní léta a budou kvalitně připravení na další profesní i osobní život.

Malé ohlédnutí za zápisem do 1. tříd